2019-2020 Öğretim yılı yaz döneminde staj yapan öğrencilerin dikkatine;

 Staj defterlerinin ve Staj Sicil Formlarının 13 Kasım 2020 tarihine kadar Bölüm Staj Komisyonuna ulaştırılması gerekmektedir. Staj defterleri ve Staj sicil formu staj yapılan kurum tarafından onaylanmış olmak zorundadır. COVID-19 Pandemi koşulları nedeniyle Sicil Formunda, Akademik Danışman imzası bulunmaması sorun teşkil etmemektedir. Stajını Ödev/Proje olarak yapan öğrencilerin hazırladıkları Staj Defteri, Staj Raporu ve Sicil Formlarında “Staj Yapılan Kurum” onayı koşulu bulunmamaktadır. Onay, Bölüm Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecektir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, dijital ortamlara erişim imkanı olmayan öğrenciler için öğrencinin bulunduğu yerdeki üniversite birimleri öncelikli olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarının bilgisayar ve internet erişim olanaklarının değerlendirilmesini” önermekte olup üniversiteler bilgisayar altyapı olanaklarını bulundukları şehirdeki öğrencilere açmaktadır.

Bu kapsamda çevrimiçi dersleri izlemekte yeterli olanakları bulunmayan öğrencilerimiz bulundukları şehirdeki üniversitelerin olanaklarından yararlanabilirler.

2020-2021 Güz Yarıyılı Güncel Uzaktan Eğitim Ders Programı Yayımlanmıştır. Ulaşmak için TIKLAYINIZ.

UZAKTAN EĞİTİM İLE İLGİLİ ÖĞRENCİ BİLİŞİM ALTYAPISI DEĞERLENDİRME FORMU